Oczyszczarki do czyszczenia sodą

Oczyszczarki do czyszczenia sodą

Zasada działania oczyszczarki oparta jest na wykorzystaniu mieszanki sprężonego powietrza z sodą oczyszczoną (NaHCO3). Czyszczenie odbywa się poprzez nadanie energii kinetycznej ścierniwu, które po uderzeniu w oczyszczaną powierzchnię, eksploduje! Pozwala to na uwolnienie energii, dzięki której powierzchnia zostaje oczyszczona z zabrudzeń / powłok lakieru. Metoda czyszczenia odbywać się może na sucho bądź w osłonie wodnej minimalizującej zapylenie przestrzeni roboczej operatora.

Soda oczyszczona (Sodium bicarbonate) daje wręcz nieograniczone możliwości jeśli chodzi o czyszczenie delikatnych elementów, gdzie zależy nam na zdjęciu niepożądanej warstwy tlenków, sadzy czy brudu bez modyfikacji powierzchni czyszczonego elementu. Dodatkowo – soda oczyszczona jest całkowicie ekologiczna oraz rozpuszczalna w wodzie, czyniąc pracę wyjątkowo przyjazną środowisku.

Dzięki swoim właściwościom, sodowanie, w przeciwieństwie do np. piaskowania, można przeprowadzać na praktycznie każdej powierzchni:
• Metal,
• Drewno,
• Szkło,
• Plastik,
• Cegła,
• Kamień,
• Beton.

Soda oczyszczona nadaje się doskonale do czyszczenia powierzchni z wszelkiego rodzaju farb i lakierów, tłuszczy, sadzy, osadów, rdzy itp.

Oczyszczarka Sodomax® firmy Szatkowski jest urządzeniem opartym o opatentowaną technologię rodem z USA. Konstrukcja oczyszczarki, oparta o amerykańskie zawory THOMPSON Schmidt®, zapewnia płynną pracę z tym jakże wymagającym ścierniwem. Dzięki płynnej regulacji przepływu ścierniwa oraz ciśnienia roboczego, urządzenie może zostać wykorzystane do każdego rodzaju pracy.

W naszej ofercie znajduje się również soda oczyszczona o różnej granulacji, poczynając od drobnej do delikatnych prac, po bardzo grubą, będącą doskonałym ścierniwem skrawnym do czyszczenia trudnych powłok.

 

JoomShaper