Głowice do czyszczenia wewnętrznej powierzchni rur

Urządzenie podłącza się wężem do oczyszczarki w miejsce standardowe dyszy. Ścierniwo wyrzucane jest przez końcówkę rozpraszającą, która powoduje skierowanie strumienia na wewnętrzne powierzchnie czyszczonej rury. Urządzenie jest wyposażone w cztery podwójne pierścienie o różnych średnicach, które po zamocowaniu na korpusie urządzenia powodują ustalenie położenia w osi rury. Końcówka oraz tulejki są wykonane z węglika wolframu.

 Urządzenie to jest rozwinięciem możliwości  Hollo - Blast Juniora. Do czyszczenia rur w zakresie średnic 51 – 76 mm używa się nieuzbrojonego urządzenia podłączonego do przewodu ścierniwa oprawą CHE-2 lub rurą o średnicy 1¼” i długości odpowiadającej minimum połowy długości czyszczonej rury.  
Czyszczenie rur w o większym zakresie średnic (76 – 127 mm) odbywa się przez zamocowanie na korpusie urządzenia dwóch pierścieni z czterema kompletami kołków o różnych długościach. Pozwalają one na ustawienie urządzenia dokładnie w osi rury zapewniając równomierne czyszczenia całej, czyszczonej powierzchni. Długość kołków należy dobierać do odpowiadające średnicy czyszczonej rury.

Tak jak pozostałe także i to urządzenie podłącza się w miejsce standardowej dyszy. Wyposażone jest w wózek centrujący z trzema kompletami prowadnic o różnych długościach. Ścierniwo jest wyrzucane przez dwie dysze wkręcone do obrotowej głowicy. Wbudowany hamulec pozwala na zmniejszenie prędkości obrotowej głowicy, utrzymując optymalną prędkość piaskowania.

JoomShaper