Komora śrutownicza

Dlaczego warto zainwestować w komorę śrutowniczą?

 • Ogromne oszczędności. Wysokiej jakości śrut z dobrze zaprojektowanym systemem recyrkulacji ścierniwa może być użyty nawet kilkaset razy!
 • Bezpieczeństwo. Nasze komory posiadają sprawdzone systemy, które zabezpieczają operatora przed urazami.
 • Komfort pracy. System recyrkulacji ścierniwa, wydajny odpylacz oraz zdalnie sterowana oczyszczarka pneumatyczna sprawiają, że praca operatora jest zdecydowanie łatwiejsza.
 • Nowoczesna organizacja produkcji. Dzięki zaawansowanym systemom sterowania zapewniona jest pełna kontrola i analiza pracy urządzeń oraz zdalna diagnostyka poprzez łącze internetowe.

Gwarancja jakości

Nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji i montażu komór śrutowniczych oraz korzystanie z podzespołów najbardziej renomowanych firm w branży (Schmidt, Airblast, Clemco, Semperit) są gwarantem wysokiej jakości!

Specyfikacja

Nasze komory śrutownicze są projektowane indywidualnie według parametrów zaakceptowanych przez Inwestora. Poniżej przedstawiamy jedynie potencjalne elementy zestawu oraz możliwe konfiguracje:

 • Komora może być umiejscowiona wewnątrz istniejącej już hali lub stanowić autonomiczny obiekt zewnętrzny.
 • System recyrkulacji ścierniwa. Przeważnie składa się z oczyszczarki, podnośnika kubełkowego, separatora ścierniwa oraz zbiornika zasypowego.
 • System zgarniania podłogowego.
 • Brama transportowa. Rolowana, rozwierana oraz rozsuwana, ręczne lub automatyczne, chroniona.
 • System transportu wsadu. Górny (podwieszany) lub dolny (torowisko, pasy jezdne).
 • Odpylacz. Wydajność dopasowana do wielkości pomieszczenia oraz rodzaju ścierniwa.
 • Oświetlenie. Boczne oraz sufitowe.
 • Osprzęt BHP. Oferujemy pełny osprzęt potrzebny do ochrony operatora.
 • Podesty ścienne. Podwyższone miejsce pracy operatora, przydatne przy czyszczeniu materiałów o dużych gabarytach. Podesty mogą być ruchome lub zainstalowane na stałe.

UWAGA! Produkujemy komory także do metalizacji. O unikatowym urządzeniu do łukowej metalizacji natryskowej, które mamy w ofercie możesz przeczytać tutaj.

Opis

Produkujemy, dostarczamy i kompleksowo montujemy komory śrutownicze do czyszczenia strumieniowo-ściernego (tzw. piaskowania, śrutowania).

Oferowane przez naszą firmę komory śrutownicze mogą być jedno i wielościerniwowe (ścierniwo typu: śrut, elektrokorund, kulki szklane i inne), stanowić element istniejącej już hali lub być autonomicznym obiektem.

Wszystkie urządzenia, będące elementami komory śrutowniczej, sterowane są przy użyciu Głównej Tablicy Sterującej. Dzięki temu możliwe jest ciągłe monitorowanie pracy komory. Wyświetlacz informuje o zdarzeniach obsługowych oraz serwisowych, jak i pozwala na podgląd zdarzeń alarmowych.

Możliwy jest transport i montaż komory śrutowniczej na terenie całej Polski i za granicą. Nasze urządzenia zgodne są z polskimi i europejskimi normami środowiskowymi i BHP.

Każda nasza komora śrutownicza wykonywana jest według indywidulanego projektu, zaakceptowanego przez Inwestora. W ramach projektu ustalone zostają między innymi elementy takie, jak:

 1. Wymiary komory śrutowniczej (patrz: realizacje),
 2. Systemy Recyrkulacji Ścierniwa,
 3. Odpylacze i System Wentylacji,
 4. Bramy,
 5. Oświetlenie.

Na indywidualne życzenie Zamawiającego, umożliwiamy wyposażenie Komory w Systemy transportu wsadu. W ramach tego systemu proponujemy kompleksowe rozwiązania, takie jak:

 1. Górny system transportu wsadu
 2. Dolny system transportu wsadu – wyposażone w betonowe pasy jezdne zabezpieczone blachą, albo torowisko szynowe, wraz z wózkiem obsługowym.